| Kasse diameter | 40 mm |
|---|---|
| Kasse materiale | Stål |
| Kassens tykkelse | 11.8 mm |
| Avstand lugs | 20 mm |
| Glass | Safirglass |
| Urskive | Blå |
| Tall urskive | Arabiske tall, Indekser, Selvysende indekser |
| Vanntett | 100 meter |
| Urverk | Automatisk |
| Kaliber | H-40 |
| Frekvens | 80 timer |
| Funksjoner | Dag-dato |
| Lenke / Rem | Lenke |
| Materiale Lenke/Rem | Stål |
| Lås | Foldespenne |
| Annet | Selvlysende visere |
Nyhet
Hamilton Khaki Field King Day-Date 40mm – H64475140
Hamilton Khaki Field King Day-Date H64475140
Khaki Field-kolleksjonen henter sin identitet fra Hamiltons lange historie som leverandør av militærklokker, og King Day-Date viderefører dette arvet i et moderne format. Den 40 mm brede kassen i børstet rustfritt stål er 11,8 mm tykk og har safirglass. Den solstrålebehandlede blå urskiven har tydelige arabiske tall og selvlysende indekser og visere, samt en dag-datovisning plassert ved klokken 12.
Drevet av det automatiske H-40-urverket med 80 timers gangreserve, og vanntett til 100 meter. Med 40 mm gir klokken en tydelig tilstedeværelse på håndleddet uten å dominere. Den følger med en stållenke med foldespenne. Et solid valg for den som ønsker en allsidig herreklokke med militær karakter – like hjemme i hverdagen som på mer uformelle anledninger.